flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

АНАЛІЗ

роботи Львівського апеляційного суду щодо розгляду звернень, скарг та заяв громадян, юридичних осіб, прийому відвідувачів за 6 місяців 2023 року

 

Відповідно до Плану роботи Львівського апеляційного суду проаналізовано роботу щодо розгляду звернень громадян, юридичних осіб, прийому відвідувачів за 6 місяців 2023 року.

Ст. 3 Закону України «Про звернення громадян» роз’яснює, що під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

За звітний період в Львівський апеляційний суд надійшло та було опрацьовано Загальним відділом-канцелярією 48 звернення від громадян, народних депутатів, вищих органів влади та юридичних осіб (заяв – 48)

Зокрема, до Загального відділ-канцелярію  всі звернення надійшли від громадян.

Усього за 6 місяців 2023 року Львівським апеляційним судом розглянуто 48 звернень.

Звернення  розглянуто у строки:

 

 

Із 48  розглянутих звернень:

 

Всі звернення  визнано необґрунтованими.

За категоріями (підставами звернень) скарги поділяються:

Порівняно з попередніми роками зменшилась кількість звернень, пов’язаних із зволіканням розгляду цивільних та кримінальних справ, затримкою скерування справ на розгляд в апеляційну інстанцію та на невидачу процесуальних документів.

 

Аналіз вивчених звернень та відповідей на них свідчить про те, що обґрунтованими в переважній більшості є звернення, які пов’язані із перевищенням встановлених законом строків розгляду справ, зволікання з видачею процесуальних документів.

Гр. Г. звернувся із  заявою, щодо не надання копії судового рішення судом першої інстанції. Дану заяву скеровано до районного суду для надання відповіді заявнику та вжиття заходів.

У своєму зверненні гр. В. звертається із вимогою відводу колегії судді Львівського апеляційного суду. Дане звернення долучено до матеріалів цивільної справи.

Від гр. М. надійшла скарга на дії судді районного суду. Скаржнику було надано відповідь, що відповідно до ст.29 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дане питання не входить до повноважень голови суду.

Гр. Л. звернувся із заявою, щодо невручення йому рекомендованих поштових відправлень. Розглянувши дане звернення, виконавцем з’ясовано, що рекомендовані поштові відправлення надходили до заявника вчасно, про що є розписки гр. Л. про їх вручення. Автору надано відповідь.

 

Значна частина звернень, які надходять до апеляційного суду стосується питань, вирішення яких віднесено до компетенції місцевих судів, кваліфікаційних комісій суддів, ради суддів загальних судів, однак такі не були вирішені ними своєчасно та у передбаченому законом порядку, оскільки заявникам не було роз’яснено порядок їх вирішення, що стало причиною їх звернення до апеляційного суду.

 

Загальний відділ

Львівського апеляційного суду