flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Скажемо домашньому насиллю "STOP!"

26 серпня 2021, 12:32

Насильство у родині - негідний приклад для дитини!

Ви опинились у складних життєвих обставинах, спричинених домашнім насильством чи його реальною загрозою: що робити?

Не мовчіть! Розкажіть про свою проблему рідним, близьким, друзям (людям, яким довіряєте найбільше) та обов’язково зверніться за допомогою до спеціалістів.

Зверніться за допомогою до правоохоронних органів: відділ міліції за номером 102 або 0800 500 202, зверніться до дільничного інспектора; Приєднайтесь до чат-боту #Дій Проти Насильства від МВС  у Telegram надасть  інформацію щодо подальших дій,  підтримку  щодо вашої безпеки. @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

Зверніться до районного відділу міліції з метою направлення на проходження судово-медичної експертизи у разі існування тілесних ушкоджень. Висновок експерта засвідчить ступень тяжкості нанесених побоїв та стане вагомим доказом у суді;

Проконсультуйтесь з юристом, який підкаже з чого розпочинати і як правильно підготувати документи для вирішення ситуації;

Тримайте під рукою номери телефонів соціальних служб, кризових та реабілітаційних центрів, неурядових організацій, що надають допомогу особам потерпілим від насильства в сім’ї;

Зверніться за допомогою на Національну «гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини:

  • 116 111(безкоштовно з мобільних телефонів) або
  • 0800 500 225(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 Є деякі речі, які можуть поранити потерпілого від сексуального насильства. Багато хто не знає, що вони мають сказати або ж зробити в цьому випадку…

 У розмові з людиною,  потерпілою від насильства чи будь-якої агресії

  • Не говоріть про те, як постраждала/постраждалий могли уникнути того, що сталося. Повірте, якщо б вона/він могла уникнути сексуального насильства, то неодмінно зробили б це.
  • Не говоріть, “Забудь і живи спокійно”. Жертви насильства намагаються зробити це з усіх сил. Краще підтримайте їх, і допоможіть їм знову навчитися цінувати і поважати себе.
  • Не радьте викинути те, що трапилося з голови. Це не так просто. Розмовляючи з людиною, яка пережила насильство:
  • Задавайте прямі запитання у м’якій формі;
  • Слухайте, не виносячи суджень;
  • Поясніть, що насильство є злочином і винні мають бути за це покарані;
  • Надайте людині інформацію про місцеві служби допомоги;
  • Скажіть, що Ви її/його підтримуєте, і що він/вона не винен у тому що трапилося!
  • Багато потерпілих від економічного та інших видів насильства мовчать про це. Який існує найдієвіший спосіб спонукати їх до захисту своїх прав? Так, справді, багато потерпілих від насильства будь-якого, чи то економічного, чи то фізичного, психологічного чи сексуального дійсно мовчать. По-перше, багато хто навіть не здогадується, що по відношенню до нього коїться саме насильство. На жаль, вони сприймають насильницькі дії за звичайні речі, навіть не підозрюючи, що в даному випадку порушуються їх права. Значна більшість знають про своє положення, але твердо впевнені у тому, що «сміття з дому не виноситься», або «А що ж люди скажуть?!», а ще «Б’є – значить любить!». Тому кращою у такому випадку буде мовчанка. Але це не правильно, мовчати не треба. 

З більш детальною інформацію Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням. Сподіваємося, це допоможе Вам і вбереже Вашого співрозмовника від неприємних йому моментів. Будьте обережні!

 

Захистіть себе та своїх дітей!