flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

презентація результатів опитування в рамках грантового проекту «Опитування громадян щодо їх задоволеності якістю функціонування судів у Львівській області

20.10.2016

Звіт містить результати дослідження громадського сприйняття роботи апеляційного суду Львівської області, яке було проведене благодійними організаціями «Твоє право» і «Право і Демократія» у квітні – жовтні 2015 року.
Загальна площа будівлі суду складає 5749,7 кв. м., суд має 10 залів судових засідань. Станом на 01 червня 2015 року штат суду складали 63 судді та 155 працівників апарату суду. Кількість справ, що перебувала в цей момент на розгляді - 6662 справ.
У суді було опитано 99 осіб. Більшість опитаних - чоловіки (58,6%). Найбільш представлені респонденти з повною вищою освітою (76,8 %), з яких (40,4 %) мають вищу юридичну освіту. Більшість опитаних проживають в населеному пункті, де розташований суд (73,7%).
Більшість (66,7 %) респондентів представляють в суді особисто себе, ще 31,3 % - інтереси інших осіб (є адвокатами, юрист-консультантами). Респондентів, для яких це перший судовий процес (21,2%), 2-5 разів були учасниками - 32,3 % респондентів, більшість респондентів (46,4%) - брали участь у судовому процесі 6 разів і більше разів. Переважна частка відвідувачів (79,8%)- учасники цивільного процесу, ще 12,1% - учасники кримінального процесу. У більше половини (51,5%) респондентів справа знаходиться на стадії розгляду, у 15,2% респондентів розгляд справи завершено (винесено рішення), і для 33,3% розгляд справи ще не розпочато.
Менше третини опитаних є цілком обізнаними з роботою суду (29,6%), ще 45,9 % - загалом обізнані, 17,3 % майже не обізнані, а 7, 1% зовсім не знають нічого про роботу суду та суддів.
Переважна більшість респондентів (86,3%) в цілому оцінили якість роботи Апеляційного суду Львівської області на «задовільно», «добре» або «відмінно», і лише 13,7 % на «погано» або «дуже погано». За 5-бальною шкалою середня оцінка якості роботи суду становить 3,83 бали.
Оцінки якості роботи апеляційного суду Львівської області за основними вимірами:
Доступність суду 3,72 бали (найвищі оцінки по Львівській області 4,53 бали);
Зручність та комфортність перебування 3,92 бали (найвища оцінка по Львівській області 4,83 бали);
Повнота та ясність інформації 4,11 бали (найвища оцінка по Львівській області 4,94 бали);
Сприйняття роботи працівників апарату 3,75 бали (найвища оцінка по Львівській області 4,84 бали);
Дотримання строків судового розгляду 3,68 балів (найвища оцінка по Львівській області 4,88 балів);
Сприйняття роботи судді 3,84 бали (найвища оцінка по Львівській області 4,90 бали).
Як видно з цих показників у Апеляційному суді Львівської області найкраще забезпечуються показники повноти та ясності інформації. Відвідувачів суду повною мірою задовольняє наявна у суді інформація щодо зразків документів, інформація щодо справ призначених до розгляду, інформація про розташування кабінетів, залів судових засідань, правил допуску та перебування у суді, інформація розміщена на веб-сторінці, зручність розташування інформаційних стендів тощо.
Слід відзначити, що позитивною оцінкою відвідувачі суду оцінили показники зручності та комфортності перебування у суді: достатньо зручних місць для очікування, оформлення документів, підготовки до засідання, є в приміщенні суду вільний доступ до побутових приміщень, чисто та прибрано, достатньо освітлення в приміщеннях суду. Також відвідувачі на хорошому рівні оцінили якість роботи суддів і працівників апарату суду, та відзначили те, що працівники апарату суду при спілкуванні виявили професіоналізм, повагу та бажання допомогти, виявляли однакове ставлення до всіх, у роботі не припускали помилок.
Найгірше за оцінками респондентів забезпечується дотримання строків судового розгляду, зокрема йдеться про вчасність розгляду справ, врахування побажань сторін при призначенні дня та часу засідання, обґрунтованість перенесення/затримка слуханьу розгляді справ, вчасність отримання повісток та повідомлень про розгляд справи.
Серед пропозицій щодо покращення доступності Апеляційного суду Львівської області відвідувачі зазначили зокрема такі: «покращити можливість доступності людей з інвалідністю, щоб вони змогли безперешкодно потрапити в будівлю суду», «передбачити місця для паркування автомобілів», «провести спілкування з судовою охороною, щоб безпідставно не перешкоджала доступу до залів судових засідань».
Серед інших зауважень та пропозицій щодо покращення роботи Апеляційного суду Львівської області, на які вказали відвідувачі, слід звернути увагу на такі: покращити інформативність на стендах; збільшити кількість столів для оформлення документів; збільшити кількість кабінетів і залів засідань; зробити ремонт приміщення; облаштувати місця для очікування розгляду справ;
Критичний аналіз результатів опитування та їх обговорення з суддями та працівниками апарату суду дозволив розробити такі рекомендації, які можуть бути реалізовані найближчим часом:
Розробити вказівники з автошляхів, які б вказували на розташування будівлі суду;
Подбати про розміщення інформації про розташування будівлі суду на зупинках громадського транспорту;
Розглянути можливість пошуку додаткових місць для паркування автомобілів відвідувачів суду;
Покращити умови доступу до суду для осіб з обмеженими можливостями, зокрема, встановити пандус при вході в приміщення суду, пониження тротуарів; розмістити у будівлі таблички шрифтом Брайля для незрячих осіб, та провести маркування сходин жовтим кольором;
Розмістити у холі суду план-схему розташування кабінетів, канцелярій, залів судових засідань;
Розмістити на інформаційних стендах більше зразків документів (заяв, клопотань, тощо).
Покращити вчасність видачі рішень сторонам по справі;
Провести навчання з працівниками апарату суду та судової охорони з питань етики спілкування з відвідувачами суду;
Поширити інформацію серед відвідувачів суду про наявність веб-сторінки суду та можливості пошуку на ній необхідної інформації;
Заздалегідь повідомляти осіб про перенесення судового засідання по справі, якщо, наприклад, останнє не відбудеться з причин, що залежать від судді;
Підвищити рівень поінформованості учасників судового процесу про діяльність суддів та суду шляхом залучення НГО до створення інформаційно-роздаткових матеріалів чи проведення публічних заходів для громадськості. 
 

01.12.2015
30 листопада 2015 року в місті Львові в приміщенні готелю «Дністер» відбулась презентація результатів опитування в рамках грантового проекту «Опитування громадян щодо їх задоволеності якістю функціонування судів у Львівській області з використанням карток громадянського звітування» та обговорено рекомендації щодо шляхів підвищення ефективності роботи суду.
Презентація відбулась у форматі круглого столу на тему: «Оцінка якості діяльності судів Львівської області за методологією КГЗ», організованого благодійною організацією «Твоє право» та Регіональним Громадським Благодійним Фондом «Право і демократія» за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

 22.09.2014
Апеляційним судом Львівської області, на виконання рішення Ради суддів України №11 від 08 серпня 2014 року у рамках всеукраїнської акції  «Зміцнимо довіру громадян до суду» Рада суддів України та Державна судова адміністрація України спільно з Центром суддівських студій за сприяння Ради Європи та Уряду Швеції у період з 01 по 05 вересня 2014 року було проведено анонімне опитування громадян – відвідувачів судів, метою якого була оцінка доступності правосуддя, ефективності організації роботи суду та незалежності, неупередженості суддів під час судового розгляду справ, розроблення відповідних рекомендацій для зміцнення довіри громадян до суду та удосконалення діяльності судів, органів суддівського самоврядування та інших органів судової влади.
Узагальнені результати проведеного анонімного опитування громадян.
 
Моніторинг стану незалежності суддів,
ефективності та доступності правосуддя в Україні  -  2014
 
Статистичний звіт суду щодо результатів опитування громадян – відвідувачів судів
1 – 5 вересня 2014 року
 
 
     до 20 вересня 2014 року направляється до відповідного територіального управління  Державної судової адміністрації України      
 
Найменування  суду:           Апеляційний суд Львівської області
      
 
Відповіді на питання анкети громадян – відвідувачів судів
 
1.     Оцініть, будь ласка, зручність умов перебування громадян в суді (достатність та зручність місць для очікування, оформлення документів, ознайомлення з матеріалами справи та підготовки до судового слухання; чистота та прибраність приміщень суду; можливість користування туалетами тощо).
 
 
кількість відповідей      
незадовільно    задовільно    добре    відмінно    важко сказати      
15    28    54    16    4     
 
2.     Оцініть, будь ласка, повноту, якість та доступність інформації для відвідувачів суду (наявність інформаційних стендів, зразків документів, порядку сплати судового збору; зрозумілість інформації щодо місця та часу проведення судових засідань; наявність інформації в Інтернеті тощо).
 
 
кількість відповідей      
незадовільно    задовільно    добре    відмінно    важко сказати      
6    23    52    33    3     
 
3.     Оцініть, будь ласка, ефективність організації роботи суду (дотримання строків та процедур  розгляду справ; вчасність отримання повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість затримки/перенесення судових слухань тощо).
 
 
кількість відповідей      
незадовільно    задовільно    добре    відмінно    важко сказати      
19    23    56    15    4     
 
4.     Чи можете Ви сказати, що суд при розгляді Вашої справи є незалежним та неупередженим?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
15    19    36    36    11     
 
5.     Чи можете Ви сказати, що судді ставляться до відвідувачів суду (сторін по справі) коректно та ввічливо?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
11    5    37    59    5     
 
6.     Чи можете Ви сказати, що працівники апарату суду ставляться до відвідувачів суду  коректно та ввічливо?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
7    6    36    65    3     
 
 
7.     Чи можете Ви сказати, що судді та працівники суду однаково (без упереджень) ставляться до чоловіків та жінок (сторін по справі, свідків тощо)?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
5    2    36    69    5     
8.     Оцініть, будь ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов’язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову).
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
8    15    38    43    13     
 
9.     Чи можете Ви сказати, що у  Вашій справі суд прийняв (прийме) справедливе рішення?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
16    6    37    43    15     
 
10.  Чи відомі Вам факти корупційних дій та хабарництва суддів та працівників суду?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
85              32          
 
11.  Чи довіряєте Ви суду, в якому розглядається Ваша справа?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
14    13    35    45    10     
 
12.  Чи довіряєте Ви взагалі судовій владі України?
 
 
кількість відповідей      
ні    скоріше ні    скоріше так    так    важко сказати      
25    15    29    29    19     

Дякуємо за Вашу участь у цьому опитуванні!