flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Розпочався розгляд апеляційної скарги на ухвалу про обрання запобіжного заходу підозрюваному Вербовому М.С. у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень працівникові поліції при виконанні ним службових обов’язків.

30 серпня 2018, 12:35

               У розгляді апеляційної скарги захисника Мороз В.П. на ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова про застосування щодо підозрюваного Вербового Маркіяна Степановича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, оголошено перерву. Захисник заявив клопотання про доставку в судове засідання підозрюваного Вербового М.С. Учасники процесу не заперечили проти клопотання.

                Колегія суддів Апеляційного суду Львівської області, порадившись на місці, оголосила перерву до 11.30 год. 06.09.2018.

               Про результати перегляду ухвал суду буде повідомлено додатково в ході розгляду апеляційної скарги.

 

 

Примітка:  Досудовим розслідуванням встановлено, що 17.06.2018 року близько 03.50 год., Вербовий М.С. діючи умисно, з метою уникнення затримання, наніс одному з працівників поліції, який перебував при виконанні своїх службових обов’язків та діяв в межах повноважень, визначених Законом України «Про національну поліцію», спрямованих забезпечення публічної безпеки і порядку у публічних місцях, реагуючи на вчинюване підозрюваним адміністративне правопорушення, удари ножем в ділянку грудної клітини зліва, спричинивши проникаюче то рако – абдомінальне поранення з наскрізним ушкодженням товстої кишки і непроникаюче ушкодження лівої нирки, гемоперитонеум, шок І, яке за своїм характером відноситься до тяжкого тілесного ушкодження, що є небезпечним для життя потерпілого, після чого був затриманий працівниками поліції.  

 

Додатково повідомляємо, що до початку розгляду апеляційної скарги, зібралось кілька десятків радикально настроєних молодих людей у футболках з написом С14 із запаленими файєрами, які штурмували будівлю Апеляційного суду Львівської області з вигуками звільнити підозрюваного.

Оголошення перерви та завершення судового засідання обурило активістів, які спочатку відмовилися покидати залу судового засідання, а опісля - вирушили приміщенням Апеляційного суду Львівської області, голосно викрикуючи різні гасла на адресу суду та суддів та, гримаючи у двері, намагались зайти у робочі кабінети на всіх поверхах приміщення суду, в тому числі у відділ режимно-секретної роботи, що на певний час паралізувало роботу та перешкоджало нормальній діяльності установи.

Своїми протиправними діями активісти чинили тиск на суд та суддів з метою винесення прийнятного для них рішення – звільнення підозрюваного з-під варти. Покинувши приміщення суду, перед входом в установу активісти запалили димові шашки та нанесли трафаретні написи на пандусі та тротуарі біля входу в будівлю. Зазначені дії активістів чітко координувались одним з активістів зі застосуванням гучномовця. 

З огляду на викладене, Апеляційний суд Львівської області звертає увагу представників громадянського суспільства на неприпустимість подібних дій у судах та усвідомлення подальшої відповідальності за вчинення протиправних дій по  відношенню до суду, його працівників та суддів.